سلامت

فواید رابطه جنسی در سلامت افراد

فواید رابطه جنسی در سلامت افراد

رابطه جنسی عاشقانه علاوه بر قلب پر از عشق و لبخند بزرگی که بر لبهایتان می نشاند، می تواند مزایای سلامتی مثبتی به همراه آورد. برخی از مطالعات علمی حاکی از آن است که یک رابطه دوست داشتنی، لمس جسمی و رابطه جنسی عاشقانه می تواند فواید سلامتی زیادی برای هر فرد به همراه داشته باشد که در زیر آمده است.

 

رابطه جنسی برای قلب شما خوب است

هر چیزی که قلب شما را تمرین دهد برای شما مفید است از جمله رابطه جنسی. برانگیختگی یا تحریک جنسی ضربان قلب را بالاتر می برد و تعداد ضربان در دقیقه در هنگام ارگاسم به اوج خود می رسد.

اما مانند اکثر ورزش ها، بستگی دارد که شما با چه قاطعیت و کیفیتی آن را انجام دهید. برخی از مطالعات نشان می دهد که میانگین ضربان قلب در ارگاسم همان است که در هنگام ورزش سبکی مانند پیاده روی در سر بالایی است. این برای حفظ سلامت بیشتر افراد کافی نیست.

بزرگسالان باید هر هفته حداقل 150 دقیقه (2.5 ساعت) فعالیت هوازی با شدت متوسط ​​مانند دوچرخه سواری یا پیاده روی سریع انجام دهند.

اگر در هفته 150 دقیقه ارگاسم ندارید، دوچرخه سواری، پیاده روی سریع یا رقصیدن را امتحان کنید.

با داشتن بیماری قلبی نیازی به ماندن در اتاق خواب ندارید. کارشناسان توصیه می کنند تا زمانی که می توانید کارهای روزمره را که تأثیر یکسانی بر قلب شما دارد و با درد قفسه سینه همراه نیستند مانند انجام پیاده روی یا بالا رفتن از پله ها، انجام دهید.

آغوش تنش را دور نگه می دارد

به گفته محققان، در آغوش گرفتن شخص خاص زندگی تان می تواند فشار خون را کاهش دهد.

در یک آزمایش، زوج هایی که به مدت 10 دقیقه دست یکدیگر را در دست داشتند و به دنبال آن 20 ثانیه یکدیگر را در آغوش گرفتند، نسبت به استرس های بعدی مانند صحبت کردن در جمع، واکنش های سالم تری داشتند.

در مقایسه با زن و شوهرهایی که بی سر و صدا استراحت می کنند، زن و شوهرهایی که یکدیگر را در آغوش می گیرند موارد زیر را تجربه می کنند:

  • ضربان قلب پایین
  • فشار خون پایین

بنابراین شریک زندگی خود را در آغوش بگیرید این ممکن است به حفظ فشار خون شما کمک کند.

تأثیرات مشابهی برای سکته مغزی هم یافت شده است، اگرچه به نظر می رسد این فشار خون را فقط در خانم های دچار سکته مغزی و نه در مردان کاهش می دهد.

رابطه جنسی می تواند فشار روانی باشد

براساس یک مطالعه کوچک بر روی 46 زن و مرد، رابطه جنسی عاشقانه می تواند به شما در غلبه بر استرس های زندگی قرن 21 کمک کند.

شرکت کنندگان خاطرات مربوط به فعالیت های جنسی خود را بازگو کردند، کسانی که رابطه جنسی سالم داشتند، کسانی که رابطه جنسی بدون دخول داشتند و افرادی که استمناء یا خود ارضایی می کردند.

در تست های استرس، از جمله صحبت کردن در جمع و با صدای بلند، افرادی که به هیچ وجه رابطه جنسی نداشته اند، بالاترین سطح استرس را داشتند.

افرادی که فقط رابطه جنسی نافذ داشتند کمترین فشار خون را داشتند. این نشان می دهد که آنها بهتر از استرس کنار آمده اند.

بسیاری از مردم می دانند که عشق بازی یا ارگاسم بدون دخول به آنها کمک می کند احساس آرامش کنند، همانند ورزش یا مراقبه. لزوماً نباید رابطه جنسی همراه با دخول باشد. مهم هر کاری است که برای شما مفید باشد.

رابطه جنسی هفتگی ممکن است به رفع بیماری کمک کند

محققان می گویند بین اینکه چند بار رابطه جنسی دارید و سیستم ایمنی بدن تان چقدر قوی است، ارتباط مستقیمی وجود دارد.

یک مطالعه در پنسیلوانیا نشان داد افرادی که هفته ای یک یا دو بار رابطه جنسی داشته اند، مقادیر بالاتری از ماده مهم مبارزه با بیماری در بدن خود داشتند.

ایمونوگلوبولین آ (IgA) در افرادی که هفته ای یک یا دو بار رابطه جنسی داشتند نسبت به افرادی که به هیچ وجه رابطه جنسی نداشته اند 30٪ بیشتر بود. کمترین میزان در افرادی بود که بیش از دو بار در هفته رابطه جنسی داشتند.

اما باز هم یک تقویم جنسی ابداع نکنید. قبل از اینکه ثابت شود رابطه جنسی هفتگی به سیستم ایمنی بدن شما کمک می کند، تحقیقات بیشتری لازم است.

افرادی که رابطه جنسی دارند احساس سلامتی می کنند

ممکن است افرادی که احساس سلامتی بیشتری می کنند، کسانی باشند که رابطه جنسی بیشتری داشته باشند اما واقعا به نظر می رسد بین فعالیت جنسی و احساس سلامتی شما ارتباط وجود دارد.

مطالعه بر روی 3000 آمریکایی در سن 57 تا 85 سالگی نشان داد که افرادی که رابطه جنسی داشته اند سلامت عمومی شان بالاتر از کسانی بود که نداشتند و این فقط رابطه جنسی نیست بلکه عشق است. افرادی که در یک رابطه جنسی و یا فقط متاهل بودند، بیشتر از این که بگویند احساس سلامتی “بسیار خوب” یا “عالی” دارند فقط از “خوب” یا “ضعیف” حرف می زدند.

به نظر می رسد حمایت عاطفی و اجتماعی می تواند احساس بهزیستی ما را تقویت کند.

رابطه جنسی عاشقانه خطر ابتلا به آنژین و زخم معده را کاهش می دهد

یک ازدواج سعادتمندانه می تواند به رفع بیماری آنژین و زخم معده کمک کند حداقل ، اگر مرد باشید می تواند این کار را انجام دهد.

در یک مطالعه بر روی 10،000 مرد، افرادی که احساس می کنند همسرشان “دوست و حمایتگر” است، خطر ابتلا به آنژین در آنها کاهش می یابد.

این مورد حتی در صورت وجود عوامل خطرساز دیگر مانند پیر شدن یا افزایش فشار خون نیز اتفاق افتاد.

به طور مشابه، یک مطالعه روی 8000 مرد نشان داد احتمال بروز زخم اثنی عشر در صورت وجود مسائل زیر امکان پذیر است:

  • داشتن مشکلات خانوادگی
  • فقدان احساس دوست داشتن و حمایت از طرف همسرشان
  • آسیب دیده توسط همکاران به عبارت دیگر، آنها عصبانیت خود را سرکوب کردند

محققان معتقدند استرس، عدم حمایت اجتماعی و شیوه مقابله به مثل، همگی می توانند بر احتمال ابتلا به زخم معده در مردان تأثیر بگذارند.

و اگر مجرد هستید …

گذراندن یک شب با دوستان برای سلامتی شما نیز مفید است. یک مطالعه 10 ساله بر 1500 نفر بالای 70 سال نشان داد کسانی که دارای شبکه های دوستی قوی تری هستند، بیشتر از افرادی که کمتر دوست دارند زندگی می کنند.

محققان فکر می کردند که این می تواند به این دلیل باشد که دوستان ممکن است تأثیر مثبتی در انتخاب سبک زندگی مانند سیگار کشیدن یا ورزش داشته باشند و حمایت عاطفی را به فرد ارائه دهند.

سخن آخر …

زندگی بدون رابطه جنسی هیچ مانعی برای سلامتی عالی ندارد. یک مطالعه طولانی مدت در مورد سلامتی و پیر شدن گروهی از تقریباً 700 راهبه پیر، بسیاری از آنها را فعال نگه داشته و به خوبی تا دهه 90 و 100 زندگی کرده اند.

در حالی که آنها بین سبک زندگی و زوال عقل ارتباطی پیدا کردند برای مثال ، رابطه عالی یا احساسات مثبت در اوایل زندگی ممکن است خطر زوال عقل را کاهش دهد و این به فعالیت جنسی مرتبط نیست.

اگر رابطه جنسی دارید، استفاده از کاندوم به شما و شریک زندگی تان در برابر عفونت های مقاربتی (STI) و بارداری ناخواسته کمک می کند.

طراحی سایت ارزان در شیراز
امتیازات این پست post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا