سلامت

بعد از رابطه جنسی چکار کنیم؟

بعد از رابطه جنسی چکار کنیم؟

نکاتی هست که باید بعد از رابطه جنسی رعایت شود ، تا رابطه زناشویی بیشترین اثر را داشته باشد ، هیچ چیز ناراحت کننده تر از این نیست که بعد از رابطه جنسی پشتتان را به همسر کنید و بخوابید

بعد از رابطه جنسی نوازش کردن همسرتان را فراموش نکنید

رابطه جنسی بین همسران بایدها و نبایدهایی دارد و شما برای بهبود رابطه بین همسرتان این نکات را باید بدانید.

عشق ورزیدن به همسر تنها در رابطه جنسی خلاصه نمی شود بلکه رفتار شما قبل و بعد از آن نیز اهمیت دارد. اعمال شما معانی مختلفی برای همسرتان دارد و رابطه آینده شما را شکل می دهد، بنابراین با احتیاط عمل کنید. ما در اینجا رفتارهایی را آورده ایم که پس از برقراری رابطه جنسی باید به شدن از آنها پرهیز کنید.

بعد از رابطه جنسی تان به سرعت به دستشویی نروید

بلند شدن و دویدن به سمت دستشویی یکی از بدترین کارهایی است که می توانید پس از برقراری رابطه جنسی انجام دهید. بسیاری افراد پس از برقراری رابطه جنسی به سرعت به سرویس بهداشتی می روند تا به ظاهر خود رسیدگی کنند. آنها موهایشان را درست می کنند، دندان هایشان را مسواک می زنند یا به زیر دوش آب می روند. درست است که شما باید همیشه مرتب و پاکیزه باشید اما گاهی دراز کشیدن در کنار همسرتان بهترین کاری است که می توانید برای صمیمیت تان انجام دهید پس برای رسیدگی به ظاهر خود عجله نکنید.

بعد از رابطه جنسی به سراغ موبایل تان نروید

تقریبا تمام افراد پس از برقراری رابطه جنسی موبایل خود را چک می کنند اما این کار باعث می شود که همسرتان تصور کند که او را نادیده گرفته اید. می دانیم که وقت تنگ است و برای برقراری ارتباط و تبادل اطلاعات با دیگران عجله دارید اما هم نشینی با همسرتان هم ارزش و اهمیت خاص خود را دارد، بنابراین به آن احترام بگذارید.

بعد از رابطه جنسی اتاق را ترک نکنید

اگر پس از رابطه جنسی با همسرتان سریع لباس به تن و اتاق را ترک کنید، این طور به نظر می رسد که تنها هدف شما از برقراری این رابطه، میل جنسی بوده است. شاید برای رفتن به سر کار دیرتان شده باشد اما حتی یک دقیقه نگاه کردن در چشمان همسرتان می تواند تاثیری مثبت و فراموش نشدنی در رابطه شما داشته باشد.

بعد از رابطه جنسی از خودتان تعریف نکنید

حتی اگر شما بهترین باشید، نباید از خودتان تعریف کنید زیرا این کار ارزش شما را پایین می آورد. پس بهتر است این کار را بر عهده همسرتان بگذارید. اگر او احساس کند که شما خوب بوده اید، حتما بیان خواهد کرد.

بعد از رابطه جنسی سراغ تلویزیون نروید

شابد به نظر شما گوش دادن به اخبار جهان پس از برقراری رابطه عاطفی خیلی آرام بخش باشد اما در واقع اینطور نیست. حواس تان باشد اگر هم این کار را انجام می دهید، برنامه باشید که هر دوی شما از آن لذت می برید.

بعد از رابطه جنسی نوازش کردن همسرتان را فراموش نکنید

برخی افراد پس از برقراری رابطه جنسی، سریع به خواب می روند اما بهتر است پس از آن کمی همسرتان را نوازش کنید تا به عشق واقعی شما پی ببرد. به چشم های او نگاه کنید و در آغوش اش آرام بگیرید. این لحظات بهترین زمان برای نشان دادن عشق و مکالمه های عاشقانه است، آن را از دست ندهید.

 شست وشو بعد از رابطه زناشویی

لازم نیست همین الان از تخت بپرید بیرون و برید دوش بگیرید. اما به آرامی تمیز کردن خود بعد از رابطه جنسی می تواند مردان و زنان را از عفونت ها مانند دستگاه ادراری محافظت کند. ناحیه اطراف (نه داخل) دستگاه تناسلی خود را با آب گرم شستشو دهید. شما می توانید صابون های خفیفی را امتحان کنید ، اما اگر پوست حساسی دارید یا از قبل عفونت دارید ، ممکن است آن قسمت را خشک و یا تحریک کند. لازم است مردان پس از رابطه شست وشو را انجام دهند.

بعد از نزدیکی دوش واژن نگیرید

برخی از خانم ها فکر می کنند بعد از رابطه جنسی ، باید داخل واژن خود را تمیز کنند. اما دوش واژن می تواند منجر به عفونت های بیشتر شود به این دلیل است که تعادل طبیعی باکتری هایی که از واژن شما محافظت می کنند را ازبین می برد. بهترین راه برای مراقبت از واژن بعد از رابطه جنسی ، رها کردن آن است و خود را به طور طبیعی پاک می کند. همچنین به خاطر داشته باشید که بوی خفیف آن طبیعی است و ممکن است نشانه مشکل نباشد.

تمیز کردن را ساده تر انجام دهید

همراه با دوش ، داروخانه ها ، دستمال مرطوب ، کرم و اسپری زیادی را ارائه می دهند که ادعا می کنند به شما در “تازه تر کردن” این قسمت ها به شما کمک می کند. برخی از آنها با صابون های سخت ، مواد شوینده ، شامپو ، عطر یا لوسیون ساخته می شوند که می توانند باعث از بین رفتن پوست شما شوند. پس از رابطه جنسی فقط به آبکشی ملایم بپردازید و از نواربهداشتی های معطر ، پدها ، پودرها و اسپری ها خودداری کنید ، به خصوص اگر عفونت دارید.

بعد از رابطه جنسی مثانه خود را خالی کنید

در طول رابطه جنسی ، باکتری ها می توانند به مجرای ادرار شما وارد شوند ، لوله‌ای که ادرار را از بدن شما خارج کند که می تواند احتمال عفونت را افزایش دهد. وقتی ادرار می کنید ، میکروب ها را بیرون می ریزید. بنابراین بعد از انجام رابطه لازم است به دستشویی بروید. اگر خانم هستید ، هنگام پاک کردن ، این کار را از جلو به عقب انجام دهید تا شیوع باکتری ها جلوگیری کنید.

 لباس های گشاد بپوشید

مکانهای گرم و عرق کرده نقاط خوبی برای رشد و شیوع باکتریها و مخمرها هستند. بنابراین باید از لباس زیر خودداری کرد و لباس هایی بپوشید که هوا به خوبی رد شود. خانم ها باید از جوراب شلواری ، کمربند و شلوار خیلی تنگ خودداری کنند. لباس زیر پنبه ای برای زنان و مردان مناسب است به آن ها در تنفس پوست کمک می کنند و رطوبت را جذب می کنند.

 دست هایتان را بشویید

دستان خود را با آب و صابون بشویید این بهترین راه برای خلاص شدن از شر باکتری هایی است که ممکن است در طول رابطه با آن درگیر شوید و نکته ی مهمی برای جلوگیری از انتشار عفونت ها است. و آن را بخشی از برنامه تمیز کردن بعد از رابطه جنسی خود قرار دهید.

 یک لیوان ﺁب بنوشید

فراموش نکنید که ﺁب بنوشید. وقتی ﺁب بدن زیتدتر شود میل به دستشویی رفتن هم زیاد است و این یعنی باکتری های بیشتری از بدنت خارج می شوند .

 مراقب هرگونه عفونت مخمری باشید

زوجین می توانند در طول رابطه جنسی این موارد را به یک دیگر منتقل کنند. (بچه ها نیز دچار عفونت های مخمر می شوند.) بنابراین اگر علائم آن خارش ، سوزش یا ترشحی ضخیم و سفید از مهبل یا آلت تناسلی را مشاهده کردید. قبل از انجام رابطه بهتر است آن را درمان کنید. اگر فکر می کنید یکی از علائم را دارید با پزشک خود صحبت کنید.

 درباره تست های پزشکی ( پاپ اسمیر ) فکر کنید

اگر از نظر جنسی فعال هستید ، به خصوص اگر در تازه وارد زندگی مشترک شده اید ، ایده خوبی است که برای بیماری های مقاربتی تست دهید. در بیشتر اوقات ، این عفونت ها هیچ علائمی ندارند ، بنابراین آزمایش های پزشکی تنها راهی است که می توانید بطور یقین بدانید که مبتلا به آن هستید یا نه . همچنین با مشاهده ی علائمی نظیر ترشحات ، درد ، لکه ها و… نزد پزشک زنان مراجعه کنید.

 رابطه جنسی در دوران بارداری

رابطه جنسی معمولاً در دوران بارداری با نظر پزشک بی خطر است ،اما احتمال ابتلا به عفونت هایی مانند عفونت ادراری در این زمان بیشتر است. بنابراین مراقبت از اصول اولیه بعد از رابطه جنسی از آن مهمتر است – پس از آن ، اطراف واژن خود را بشویید و آب بنوشید. شریک زندگی خود را تشویق کنید که همین کار را انجام دهد.

طراحی سایت ارزان در شیراز
امتیازات این پست post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا